Uncategorized

Suplementy na stawy te składniki warto stosować

Bóle pleców, kolan, bioder czy stawów oraz ograniczona sprawność fizyczna mogą być objawem różnych schorzeń oraz chorób. W aptekach bądź internecie mamy całą game produktów, które posiadają działanie objawowe, ale również przyczynowe na problemy w obrębie stawów, kości i mięśni.

Osteoartoza jest to inaczej zwyrodnienie stawów. Obecnie jest coraz popularniejszą chorobą wśród społeczeństwa. Osteoartoza polega na utracie chrząstki stawowej oraz zmianach wartości płynu i chorobie błony maziowej. Jest to jedna z podstawowych przyczyn utraty sprawności ludzkiej w wieku starszym i średnim. Dotyczy głownie osób powyżej 65 roku, jednak obecnie spotyka się również przypadki jej występowania u ludzi około 35 roku życia.

Suplementy na stawy

Najpopularniejsze suplementy na stawy

Kolagen

Kolagen jest ważnym białkiem, które wchodzi w skład mięśni, kości i stawów. Odgrywa bardzo ważna rolę w organizmie. Jego zbyt mała ilość przyczynia się za do wielu schorzeń. Bardzo ważnym rodzajem kolagenu występującego w organizmie jest kolagen typu II. To podstawowy budulec stawów, który odpowiada za ich należyte położenie oraz chroni chrząstkę stawową. Zbyt małe pokłady kolagenu w codziennej diecie powodują choroby, których rezultatem jest zmniejszenie sprawności ruchowej.

Glukozamina

Glukozamina to znany składnik produktów zalecanych w celu łagodzenia bóli stawowych oraz wspomagających zachowani ich sprawności. Niezawodna w okresie dużego wysiłku fizycznego oraz przy dużym obciążeniu stawów, nadwadze, a także w podeszłym wieku. Brak glukozaminy powoduje zapalenie stawów. Polecana przez lekarzy u osób regularnie uprawiających sport oraz powyżej 35 roku żucia, kiedy chrząstki posiadają coraz mniejsze ilości glukozaminy – a to objawia się bólami stawów. Glukozamine charakteryzuje Dora przyswajalność i tolerancja przez organizm.

Kwas hialuronowy 

W ostatnich latach niezwykłą popularnością w leczeniu chorób stawowych cieszy się kwas hialuronowy. Jest on głównym składnikiem płynu stawowego. Warunkuje sprężyste właściwości płynu stawowego. Dodatkowo odgrywa ważną rolę w odpowiednim ruchu stawów. Kwas hialuronowy nie wywołuje żadnych efektów ubocznych. Widoczna poprawa występuje u około 90 % pacjentów z pierwszym stadium zmian radiologicznych w stawie.

Suplementy na stawy

Jak odpowiednio dbać o stawy?

Bardzo ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta, obfita w produkty zwierając wapń, Witaminę C, D oraz mangan. Mają one bezpośredni wpływ na zachowanie formy ruchowej. Poza dietą niezwykle istotna jest także aktywność fizyczna i prawidłowa masa ciała. Warto wiedzieć, że nadwaga jest głową choroba zwyrodnienia stawów.

                                   Flexiudium 400 Najskuteczniejsze tabletki na stawy

flexidium400

 

 

Flexidium 400 to najczęściej rekomendowany przez pacjentów suplement na stawy.Swoje działanie opiera na w pełni naturalnych składnikach pochodzących z natury. Tak więc jest w 100 % bezpieczny. Flexidium 400 to produkt w postaci tabletek o wysokiej skuteczność, zadaniem którego jest utrzymanie odpowiedniego funkcjonowania stawów.

Kolagen w tabletkach na stawy >> ZOBACZ