Uncategorized

Piękna skóra: jak radzić sobie z utratą kolagenu?

Kolagen to substancja, która w pielęgnacji cery dojrzałej odgrywa rolę bardzo ważną.

Kosmetyki z kolagenem pozwalają zmniejszać widoczność zmarszczek, mają też bardzo dobry wpływ na stan skóry i jej elastyczność. Co każdy z nas może zrobić, by nasz organizm sam mógł produkować większą ilość tej substancji? Jak chronić się przed utratą kolagenu – problemem, który nasila się z wiekiem i przyczynia się co pogorszenia stanu naszej skóry?

Wprawdzie kolagen można znaleźć w wielu kosmetykach oraz suplementach diety, jednak każdy z nas może sporo zrobić, by w naturalny sposób pobudzić swój organizm do produkcji większej ilości tej cennej dla zdrowia i urody substancji. Jak to zrobić? Podstawa to przywiązanie większej uwagi do tego, co zaczyna się dziać z naszą skórą po ukończeniu 30 roku życia. To właśnie w tym czasie coraz mniejsza ilość kolagenu sprawia, że nasza skóra staje się mniej elastyczna i jędrna, a wokół ust i oczu pojawiają się pierwsze zmarszczki. Co można zrobić, by spowolnić proces starzenia się skóry?

premiumcollagen5000

Podstawa to urozmaicona i zdrowa dieta, w której będą się regularnie pojawiały te produkty, dzięki którym nasz organizm może produkować większe ilości kolagenu. Jednym ze składników takiej diety powinny stać się jagody, dzięki którym włókna kolagenowe stają się mocniejsze. Dla zdrowia i młodości cennym wsparciem będą też zielone warzywa. Dzięki nim nasz organizm może nie tylko produkować znacznie więcej kolagenu, ale otrzymywać bardzo ważną dla utrzymania dobrej formy i pięknego wyglądu porcję witamin A oraz C.

Najlepszy kolagen

Naturalną produkcję kolagenu przez ludzki organizm można też stymulować za pomocą siarki. A że doskonałym jej źródłem jest czosnek, włączenie do zdrowej diety tego naturalnego antybiotyku każdemu z nas przyniesie wiele korzyści. Po czosnek warto też sięgać ze względu na znajdującą się w nim taurynę – substancję, dzięki której można wspierać proces regeneracji uszkodzonych włókien kolagenowych. Owoce i warzywa, będące dobrymi źródłami witaminy C, jajka – oto kolejne składniki, które w menu osób pragnących dłużej cieszyć się młodym wyglądem z pewnością powinny zająć ważne miejsce.