Uroda

Naturalny kolagen – zachowaj swoją młodość

Tak doceniany nie wyłącznie w medycynie ale również w kosmetologii kolagen to zgodnie z naukową definicją oznaczenie białka włóknistej strukturze, które stanowi jeden z głównych składników ludzkiego oraz zwierzęcego organizmu. Jest odpowiedzialny za elastyczność, jędrność i odpowiednie nawilżanie skóry oraz odbudowę tworzących ją komórek.

Jednak z czasem organizm człowieka traci zdolność samoistnego uzupełniania kolagenu w tkankach. Jego ubytki wywołują zmniejszenie się elastyczności skóry oraz pojawienie się starczych zmarszczek. Ubytki w włóknach kolagenowych są również efektem występowania wielu chorób oraz przeciążenia układu kostno stawowego.
Żeby zahamować proces pojawiania się ubytków kolagenu oraz w celu uzupełnienia jego braków na rynku branży kosmetycznej dostępne są w sprzedaży preparaty zawierające kolagen zwierzęcego bądź roślinnego pochodzenia zbliżonego swoją budową do kolagenu ludzkiego. Przełomowe odkrycie polskich naukowców, którym udało się otrzymać najaktywniejszy naturalny kolagen rybi pozwolił na wyprodukowanie środków kosmetycznych skutecznie hamujących proces starzenia się skóry. Kuracja przy jego zastosowaniu daje bardzo zadowalające oraz bardzo szybkie efekty.

Dlaczego kolagen jest tak bardzo potrzebny Twojej skórze?

Na rynku branży kosmetycznej dostępnych jest wiele środków, których bazę stanowi pozyskiwany z ryb naturalny kolagen. Należą do nich między innymi tabletki na zmarszczki. Zawarty w nich kolagen wchłaniany zostaje w jelicie i w związku z tym, że nie przechodzi procesu metabolizmu ani nie jest wydalany praktycznie cała jego zawartość zostaje przyswojona przez organizm. Naturalny kolagen rybi w krótkim czasie uzupełnia naturalne braki i od razu poprawia stan tkanki skórnej hamując proces starzenia. Proponowany przez fachowców w dziedzinie kosmetologii aktywny kolagen na skórę może także stanowić zawartość kremów czy balsamów.

Kolagen do twarzy w postaci kremu wzbogacony jest ponadto o inne aktywne składniki, które w swoim towarzystwie mają bardzo dobry wpływ na stan skóry poprawiając jej elastyczność i znacznie zmniejszając już zauważalne zarówno zmarszczki mimiczne jak i te będące efekt starzenia się.  Nie licząc przyjmowania produktów , które zawierają kolagen trzeba również zadbać o prawidłową dietę. Przyjmowanie odpowiednich produktów bogatych nie wyłącznie w białko włókniste ale ponadto w witaminy z grupy C, A , E oraz siarkę, które wspierają struktury kolagenu można także w nieco mniej efektywny sposób w porównaniu do preparatów z aktywnym kolagenem poprawić kondycję tkanki skórnej i nieco zahamować proces starzenia się.

Dieta bogata w kolagen bazuje przede wszystkim na spożywaniu białka pochodzenia rybiego, którego struktura najbardziej przypomina ludzką. Warto do swojego codziennego menu wprowadzić galaretki rybne oraz świeże ryby. Oczekiwane rezultaty można ponadto uzyskać częściej sięgając po galarety mięsne bądź owocowe. Zawarte w nich białko kolagenowe w nieco mniejszym stopniu wchłaniane jest niż naturalny kolagen rybi ale w dużym stopniu uzupełnia jego braki w naszym organizmie. Dla wsparcia struktur włókien kolagenowych można sięgać po warzywa i owoce o zwiększonej obecności witaminy C takie do których między innymi należą żurawina, cytrusy i chili, witaminy A, którą znajdziemy w marchewce, burakach i dyni oraz spożywać migdały, orzechy czy oleje roślinne bogate w witaminę E.

naturalny kolagen

Kolagen a Twoje zdrowie

Duża grupa dzisiejszego społeczeństwa kojarzy kolagen głównie z preparatami kosmetycznymi i kuracją przeciw zmarszczkową. Nie każdy także wie co to jest kolagen, jakie ma właściwości i w jakich przypadkach zaleca się kurację z jego zastosowaniem. Kolagen wchodzi w skład białka o charakterze włóknistym i samoczynnie wytwarzany jest przez ludzki, zwierzęcy a nawet roślinny organizm. Ze względu na swoje właściwości odpowiada w pierwszej kolejności za jędrność i elastyczności nie tylko tkanki skórnej ale prawie wszystkich tkanek.

W największej ilości występuje w skórze, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach oraz sercu i mózgu. Z upływem czasu w wieku około dwudziestu pięciu lat organizm ludzki zatraca możliwość produkcji kolagenu w wyniku czego zaczynają pojawiać się jego braki. Ubytki w białku kolagenowym nie tylko zmniejszają sprężystość skóry i powodują powstawanie pierwszych zmarszczek ale są także powodem złego funkcjonowania organizmu. Jedną z najczęściej pojawiających się dolegliwości są bóle stawowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ : Kolagen na włosy – poznaj jego cudowną moc!

Za prawidłową pracę stawów odpowiada znajdująca się na ich powierzchni maź , która zawiera w swoim składzie kolagen. Jego brak wywołuje nie jedynie ich ból ale dodatkowo nieprawidłowe funkcjonowanie. Lekarze w takich przypadkach zalecają specjalny preparat , który zawiera, w którego składzie jest aktywny kolagen na stawy. Znajdujące się w preparatach naturalny kolagen rybi wnika w strukturę stawów uzupełniając wywołujące dolegliwości ubytki.

Na rynku znajdują się specjalne tabletki z kolagenem, których skuteczność w leczeniu stawów potwierdzają nie jedynie przeprowadzone wielokrotnie badania naukowe ale także opinie osób, które przeszły kuracje przy ich użyciu.  Większość osób zadać może pytanie w czym jest kolagen oprócz preparatów medycznych. Na rynku sprzedaży polecane są suplementy z zawartością białka kolagenowego, których używanie również zmniejsza jego braki w ludzkim organizmie. Decydując się na kurację przy ich zastosowaniu warto dodatkowo sięgać po suplementy diety o zwiększonej zawartości witaminy C, E, A oraz siarki, które mogą wspomóc pasma kolagenowe zapewniając w ten sposób skuteczność kuracji.

naturalny kolagen do picia

Naturalny kolagen zawierają również zjadane każdego dnia produkty żywnościowe. najskuteczniejszy w działaniu kolagen znaleźć można w świeżych rybach morskich. Ponadto specjaliści w żywieniu zalecają w przypadku dokuczliwych ubytków białka kolagenowego w stawach uzupełnienie codziennej diety o galarety wieprzowe, wołowe a nawet roślinne. Zawarty w nich kolagen pochodzenia roślinnego albo zwierzęcego chociaż w niedużym stopniu niż w przypadku kolagenowego białka rybiego uzupełnia braki co w rezultacie poprawia prawidłową sprawność stawów.

Dieta dodatkowo powinna być uzupełniona podobnie jak w przypadków suplementów o produkty o zwiększonej ilości witamin z grupy C, A oraz E. Znaleźć je można przede wszystkim w owocach i warzywach takich jak dla przykładu żurawina, cytrusy, chili, marchewka, buraki, dynia, migdały oraz orzechy. Do sporządzanych dań można także używać oleju roślinnego, który charakteryzuje podwyższona zawartość witaminy E.

Naturalny kolagen morski w proszku do picia

2 thoughts on “Naturalny kolagen – zachowaj swoją młodość

  1. Kopiłyśmy z mamą 3 puszki na pewno nie będą ostatnie 😀 zdecydowałam się ze względu na wypadające włosy i to zdecydowanie najlepsza kuracja jaką stosowałam włosy wyrastają znacznie mocniejsze i nabrały blasku.

Comments are closed.