Uroda, Zdrowie

Na co kolagen morski? – Ten produkt to ekspert ds. pielęgnacji skóry!

Na co kolagen morski? – Ten produkt to ekspert ds. pielęgnacji skóry!
Ocena

Prawdopodobnie każdy wie o tym, że kolagen jest budulcem stawów. Z tego właśnie najlepiej znane jest to białko. Okazuje się jednak, że nie tylko chrząstki w stawach zbudowane są z kolagenu.

Kolagen to również między innymi niezwykle ważny element skóry, stanowiący niejako podporę tej struktury. Niedobór kolagenu w skórze, niesie za sobą bardzo niemiłe konsekwencje, tak więc stałe trzeba uzupełniać jego braki.Nie ma wątpliwości,że najlepszy kolagen to ten pochodzący z ryb.

Kolagen – Poznaj białko młodośći

Niezależnie czy to kolagen morski, wieprzowy, czy jakikolwiek inny, zawsze jest to najważniejsze białko, potrzebne człowiekowi. Należy wspomnieć iż kolagen stanowi aż 1 z 3 części całego białka w organizmie ludzkim. Buduje on w zasadzie wszystkie najważniejsze struktury, od chrząstek stawowych przez skórę aż do paznokci oraz włosów. Kolagen stanowi pewnego rodzaju podporę. Również zwierzęta posiadają w swoich organizmach kolagen, tak więc będąc na diecie bogatej w produkty mięsne na bieżąco uzupełnia się jego zapasy . Niemniej jednak, również w wielu roślinach obecne jest to białko. Niewątpliwie, każdy powinien uzupełniać poziom kolagenu. Wskazana jest odpowiednia dieta oraz suplementy, na przykład kolagen w proszku do picia. W niektórych sytuacjach jednak uzupełnianie poziomu białek jest znacznie istotniejsze,o wiele ważniejsze niż w innych. Na co kolagen morski?

na co kolagen

Kiedy twarz pokryje pajęcza sieć zmarszczek 

Jak się okazuje to właśnie kolagen, a w zasadzie jego niedobór odpowiedzialny jest za proces starzenia się skóry.Organizm ludzki produkuje kolagen do 25 roku życia. Tak więc im człowiek starszy tym dieta jaką stosuje powinna być znacznie bogatsza w produkty kolagenowe, aby nie dopuścić do niedoboru białka. W starszym wieku w codziennej diecie powinny znaleźć się również suplementy, gdyż kolagen dostarczany w pożywieniu może nie wystarczyć. Warto wiec zastanowić się nad wyborem kolagenu w proszku lub w tabletkach. Wszystko po oto, aby wygładzić nieco zmarszczki oraz ujędrnić skórę.

Pozbądź się pomarańczowej skórki i zapomnij o cellulicie!

Zapewne każda kobieta wie co to cellulitu.Temat ten dotyczy nie tylko kobiet starszych ale często dotyka również te całkiem młode. Cellulit to problem przede wszystkim z jędrnością a także elastycznością skóry, a więc uzupełnienie ubytków kolagenu pomoże zniwelować tą dolegliwość do pewnego stopnia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ >> Kolagen naturalny na stawy zamiast standardowych leków!

Zadbaj o kondycję włosów i paznokci 

U niektórych ludzi regularnie dochodzi do łamania paznokci. Bez wątpienia w większości przypadków to wina niedoboru kolagenu. Z resztą podobnie jest z włosami mogą stać się rzadkie, łamliwe oraz mieć większa tendencję do wypadania. Rozwiązaniem z pewnością będzie podanie kolagenu w dowolnej formie. Stosowanie tego białka powinno sprawić,że paznokcie będą mocne jak nigdy wcześniej, a włosy kompleksowo zregenerowane.

Szybkie gojenie ran jak u dziecka

Naturalny kolagen nie tylko powoduje,że skóra jest znacznie bardziej jędrna ale również powoduje jej szybsza generacje jeśli pojawią się jakieś rany. Co wyjątkowo ważne, kolagen wpływa nie tylko na prędkość gojenia, ale również na jego jakość. Osoby, która w swojej skórze mają odpowiednią ilość kolagenu mają mniejsze blizny, wynika to z tego, że rany goją się o wiele lepiej niż w przypadku wystąpienia niedoboru tego białka. Niewątpliwie, nikt nie zaprzeczy, że wszelkiego rodzaju rany najlepiej i najszybciej goją się u dzieci.Wynika to tylko i wyłącznie z tego,że ich organizm produkuje duże ilości kolagenu, w przeciwieństwie do osób starszych.

Nie tylko wygląd, ale również sprawność fizyczna 

Kolagen w stawach bez wątpienia pełni bardzo ważną rolę. Zwiększa on ich ruchomość a także usuwa dolegliwości bólowe dzięki odbudowie tkanki chrzęstnej. Tak więc kolagen w proszku lub tabletkach poleca się osobą, które zmagają się z dolegliwościami reumatycznymi. Niemniej jednak, tak naprawdę również ludzie młodzi powinni zażywać kolagen, gdyż może ich to uchronić przed późniejszymi problemami z kolanami czy z innymi stawami.Także Ci, którzy przebyli urazy stawów niewątpliwie powinni uzupełnić poziom kolagenu.

Jak wybrać najlepszy dla siebie kolagen?

Jak już wspomniano, najlepszy dla człowieka jest zdecydowanie kolagen rybi, zwany również morskim. Z czego to jednak wynika? Chodzi o to,że kolagen rybi w budowie jest niezwykle podobny do kolagenu występującego u ludzi. Ponadto, cząsteczka rybiego kolagenu jest bardzo mała, przez co o wiele łatwiej się przyswaja. Tak więc wystarczy stosunkowo niewielka dawka kolagenu rybiego, aby uzupełnić braki tego białka. Jeżeli chodzi o suplementy, zalecany jest między innymi kolagen w proszku, gdyż pacjenci rekomendują jego wysoką skuteczność. Niemniej jednak, także ten w tabletkach zwykle jest całkiem dobry. Warto jednak zwracać również uwagę na producenta suplementu. Najlepszy kolagen oczywiście produkowany jest przez uznane i cenione firmy, działające na rynku suplementów przez dłuższy czas. Na co kolagen morski?

na co kolagen

Przyczyny niedoboru kolagenu

Jak wspomniano, kolagenu zaczyna brakować u każdego człowieka, gdyż jest to po prostu nieunikniony efekt starzenia się organizmu. Okazuje się jednak, że są również inne czynniki wpływające na obniżenie poziomu tego białka w organizmie. Odkryto, że kolagenu brakuje często osobom, które przez dłuższy czas przebywają na otwartej przestrzeni. Tak więc osoby pracujące na zewnątrz lub takie, które bardzo lubią się opalać powinny zażywać rybi kolagen., także dieta bezmięsna może prowadzić do niedoboru kolagenu. Jest to spowodowane tym, że właśnie w mięsie jest najwięcej białka, a przecież kolagen to właśnie białko. Niemniej jednak, niektóre rośliny, na przykład większość roślin strączkowych, także zawiera stosunkowo duże ilości kolagenu. Nie ulega wątpliwości, że kolagen jest niezbędny człowiekowi. Należy więc stosować dietę bogatą w białko kolagenowe. Ponadto, warto, zwłaszcza w zaawansowany wieku wspomagać się suplementami diety, takimi jak kolagen w proszku.

Na co kolagen morski >> ZOBACZ