Uroda

Makijaż permanentny brwi efekty cena opinie czy warto się decydować?

Makijaż permanentny brwi czyli microblanding ma pomóc każdej kobiecie ograniczyć czas trwania porannego makijażu. Precyzyjne malowanie brwi zajmuje sporo czasu, lecz kiedy tworzone w pośpiechu tworzy nierówny, szpecący kontur.

Jeśli należysz do grona pań którym z tego powodu codziennie brakuje cierpliwości makijaż permanentny brwi jest dla Ciebie!

Permanentny makijaż nie może zagęścić brwi, ani też nie pobudzi do wzrostu włosa. Nadaje jednak brwią naturalny wygląd dzięki dorysowanym włoską. Pod skórą umieszcza się pigment przy pomocy mikroostrza. Zanim zabieg rozpocznie się poprzedza go ankieta w której trzeba uwzględnić ewentualne dolegliwości czy zażywane leki. Spora część wymaga dodatkowo podpisania oświadczenia iż na wypadek niezadowolenia z zabiegu, nie będzie mogła składać reklamacji. Makijaż permanentny brwi opinie ma bardzo dobre mimo to ostatni z podpunktów jest powodem wielu dyskusji i sporów.

Makijaż permanentny brwi

Przed zabiegiem należy wybrać odpowiedni barwnik, aby rezultat był jak najbardziej naturalna oraz kolorystycznie przybliżony do naszych włosów. Następnie nakładana jest znieczulająca maść. Oczekując aż zacznie działać kosmetyczka przy pomocy specjalnych szablonów oraz kredki szkicuje kontur brwi, które następnie wypełni. Po zaakceptowaniu szkicu przez klientkę przystępuje się do wypełniania. Za pomocą miko ostrza przypominającego piórko ostrożnie nacina się skórę jednoczenie tworząc zarys włosa. W miejscu tym nakładany będzie pigment. Efekt przypomina naturalne, cienkie włoski. Cały zabieg łącznie trwa około godzinę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ : Olej rycynowy na włosy jak stosować i jakie daje efekty?

Makijaż permanentny brwi dla kogo?

Microblanding zalecany jest przede wszystkim dla pań, które z różnych powodów parę razy dziennie musza korygować kształt brwi. Precyzyjnie zrobiony makijaż permanentny powoduje,że twarz jest estetyczna . Jest to doskonały pomysł w sytuacji kiedy brwi są niesymetryczne, nieregularne oraz bardzo rzadkie. Często pod wpływem nieprawidłowej depilacji tracą naturalną linię. Wraz z wiekiem zanika nie tylko linia, ale również włoski stają się siwe. Precyzyjnie wykonany makijaż permanentny pozwala przywrócić kontur twarzy oraz odmłodzić od parę lat!

Makijaż permanentny brwi cena

Cena makijażu to przedział 500-900 zł. Suma ta uwzględnia korekta, zwykle po 3 tygodniach czyli w chwili zagojenia. Wtedy też można skorygować kształt, bądź dodać włosów w miejscach w których są braki. Makijaż na skórze utrzymuje się około 1-5-3 lat. Mówi się, że w każdym roku blednie on o około 10 %.

Makijaż permanentny pielęgnacja po zabiegu

Nie dotykać i nie moczyć brwi zaraz po zabiegu

Po 3 godzinach posmarować maścią przyspieszającą gojenie (powtarzać co kilka godzin)

Przez kilka dni do mycia twarzy nie stosować żeli, mydeł itp.

Standardowy makijaż nie robić wcześniej niż przed upływem 3 dni

Przez 2 tygodnie unikać saun, basenów i solarium

Makijaż permanentny brwi przeciwwskazania

Łuszczyca

Cukrzyca

Wirusowa infekcja

Ciąża

Leki sterydowe

Makijaż permanentny metody

Najczęściej wykonywane rodzaje makijażu permanentnego brwi:

Metoda ombre

Jest to metoda maszynowa wykonywana za pomocą urządzenia z jednorazową igłą. Następuje wypełnienie łuku brwiowego na początku i końcu, delikatnymi i precyzyjnymi ruchami, przy niewielkim nacisku igły. Pigmenty można mieszać zaczynając od jasnego, a kończąc na najciemniejszym. Metoda nie jest trwalsza od metody włosa. Końcowy efekt przypomina cień nałożony na skórę .

Metoda włosa (piórkowa)

Makijaż ten również wykonuje się urządzeniem, na którego rączce zamocowana jest jednorazowa igła. Jest naturalny, gdyż kształt brwi uzyskujemy poprzez rysowanie drobnych włosków. To najtrudniejsza technicznie metoda, pracochłonna i dokładna. Włoski powinny być tak ułożone by mogły krzyżować się z naszym naturalnym włosem. Kobiety które lubią delikatne makijaże z całą pewnością pokochają ten rodzaj makijażu. Natomiast dla pań gustujących w mocniejszych makijażach stworzy świetną bazę pod pomadę bądź cień do brwi.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs Radom