Uncategorized

Kwas hialuronowy i kolagen na stawy poznaj ich moc już dziś

Kwas hialuronowy i kolagen na stawy poznaj ich moc już dziś
5 (100%) 1 vote

Stawy mają za zadanie służyć człowiekowi przez cały okres jego życia. Od ich odpowiedniego funkcjonowania są zależne fizyczne możliwości człowieka. Istnieją jednak sytuacje dotyczące głownie ludzi starszych, kiedy stawy odmawiają swojej posługi. Wtedy podczas wizyty lekarskiej można usłyszeć o osteoartozie.

Kwas hialuronowy i kolagen na stawy

Nowe badania wykazują iż osteoartoza może być spowodowana także stanem zapalnym, a nie tylko zużyciem stawów. Osteoartoza to najczęstsza choroba stawów prowadzącą do uszkodzeń układu ruchu. Obniżona jakość codziennego życia oraz permanentny ból to nieodłączne cechy choroby. W głównej mierze dotyka starszą część społeczeństwa. Postępy jakie dokonano w ostatnich latach nad patogenezą pozwalają na dobranie jeszcze bardziej skutecznych metod leczenia.

Kwas hialuronowy i kolagen na stawy

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy stanowi główny składnik płynu stawowego, jest on również stosowany jako główny komponent Śródków leczniczych usuwających dolegliwości zwyrodnieniowe. Zwyrodnienie stawów  powstaje, w sytuacji gdy ilość kwasu hialuronowego podlega zmniejszeniu. Chcąc zapobiec rozwojowi schorzeń warto zastosować suplementacje kwasu hialuronowego w stawach. Podanie go sprawia, że zwiększa się lepkość, a także elastyczność płynu stawowego, a to zaś przekłada się na warunki biochemiczne stawu. Kwas hialuronowy na stawy pozwala na zmniejszanie tarcia powierzchni stawowych oraz płynny ruch. Ponadto odżywia chrząstkę stawową.

Kolagen

Kolagen jest to główne białko tkanki łącznej. Posiada on niebywale dużą odporność na rozciąganie. Stanowi też główny składnik wiązadeł, ścięgien oraz rogówki oka. Ponadto kolagen jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Jednak co ważne to właśnie kolagen odpowiada za regenerację stawów. To ważne przede wszystkim u osób intensywnie trenujących. Należy wiedzieć, iż bez mocnych stawów i ścięgien wykonanie treningu nie jest możliwe. Do syntezy kolagenu niezbędna jest witamina C.

Kwas hialuronowy i kolagen na stawy

Wpływ suplementów na stawy

Suplementy diety wpływające na kondycje stawów są dostępne w formie tabletek, saszetek, proszku czy płynnej postaci. Największa popularnością cieszą się suplementy do picia, można je stosować eden raz na dobę. Tego typu produkty przeznaczone są przede wszystkim dla seniorów, u których wraz z wiekiem zanika ilość mazi stawowej, ponadto zmienia się również skład, dlatego też zewnętrzna suplementacja nie wystarcza. Suplementy te przeznaczone są przede wszystkim dla osób z przeciążaniem stawów oraz systematycznie uprawiających sport. Preparaty t mogą również pomóc chorym na zwyrodnienia, a także ludziom z nadwagą.

 Flexiudium 400 Najskuteczniejsze tabletki na stawy

flexidium400

 

Flexidium 400 to najczęściej polecany przez pacjentów suplement na stawy.Działanie swoje opiera na zupełnie naturalnych składnikach pochodzących z natury. Jest więc w 100 % bezpieczny. Flexidium 400 to środek w formie pastylek o wysokiej skuteczność, celem którego jest zachowanie dobrego funkcjonowania chrząstki stawowej.

Kolagen w tabletkach na stawy >> ZOBACZ