Uncategorized

Kolagen właściwości i zastosowanie białka młodości

Określenie kolagen pochodzi od greckiego słowa kollo, co oznacza klej. Kolagen to białko wy stepujące w organizmie a także niezbędną substancją dla wielu organów. W największej ilości występuje w skórze, później w kościach, zębach, mięśniach, paznokciach a także włosach.

Jest to niezbędny element jeśli oczekujemy aby nasze ciało zachowało swą młodość jeszcze przez długie lata. Odpowiedzialny jest bowiem za elastyczność i jędrność skóry. Kolagen zwany jest też białkiem młodości, przez wzgląd na swoje cenne właściwości. To niebywale popularny składnik kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji. Powoduje, że skóra staje się jędrna, a nasze organy i kości działają sprawnie. Wraz z wiekiem synteza kolagenu znacznie spada, przez co skóra zaczyna wiotczeć, na twarzy powstają zmarszczki, paznokcie robią się kruchsze, a włosy wypadają.

Kolagen właściwości

Naturalna substancja

Z upływem lat, w chwili gdy wydzielanie kolagenu drastycznie maleje dostrzec możemy pierwsze objawy starzenia. Mnóstwo czynników przyspiesza ten proces, a samemu możemy je ograniczyć, należą do nich:

Ekspozycja na promieniowanie słoneczne

Palenie tytoniu

Dieta bogata w cukier

Liczne badania potwierdziły także iż, choroby związane z kolagenem są częstym wynikiem wad genetycznych, a zbyt małe spożycie produktów obfitych w kolagen powoduje jeszcze większe braki żywieniowe. Mają one ogromny wpływ na wytwarzanie włókien kolagenowych w organizmie.

Kolagen po co jest potrzebny?

Kolagen chroni narządy wewnętrzne takie jak wątroba, lub żołądek, zakrywając je warstwą ochronną. Gwarantuje skórze ciągły proces odnowy komórkowej oraz wysokie nawilżenie, które zapewnia jej miękkość i jędrność. W układzie odpornościowym chroni przed ingerencją toksyn i drobnoustrojów. Kolagen stanowi znacznie więcej niż połowę białek w skórze dlatego więc ma tak ogromny wpływ na kondycje i wygląd.

Formy kolagenu

Kolagen jest białkiem występujących wyłącznie u ludzi i zwierząt ale także paru gatunków ryb. Do wyboru mamy kilka rodzai kolagenu. Do zwierzęcych zaliczamy wołowy i wieprzowy. Oba stosowane w przemyśle farmaceutycznym, medycznym i kosmetycznym.

Kolagen morski uzyskiwany jest jaka sama nazwa wskazuje z ryb. To najszybciej wchłaniany przez ludzki organizm rodzaj kolagenu. Produkt ten znakomicie wpłynie na stan naszej skóry gdyż cząsteczki wchłaniają się o wiele prościej od zwierzęcego.

Kolagen zastosowanie

Kolagen ma bardzo liczne zastosowanie pod spodem lista najpopularniejszych z nich:

Pomaga w leczeniu trądziku

Niweluje zmarszczki

Przywraca skórze pierwotną jędrność

Spłyca zmarszczki

Ujędrnia skórę

Poprawia pigmentacje

Zmiękcza naskórek

Starzenie się skóry a kolagen

U osób młodych kolagen jest wytwarzany regularnie i ulega ciągłej wymianie. Naprawia więc stale uszkodzone tkanki. Z biegiem czasu organizm zatraca umiejętność do syntezowania włókien kolagenowych. Powoduje to znacznie większe umieranie komórek kolagenu, niż tych wyprodukowanych. Około 25 roku życia proce ten się rozpoczyna.

Kolagen właściwości

Kolagen wiele ma twarzy

Kolagenowe środki idealnie sprawdzają się w pielęgnacji nie tylko twarzy, ale również całego ciała. Szczególnie potrzebne u osób po zabiegach medycyny estetycznej lub operacjach chirurgicznych. Kolagen odszukać możemy w licznych preparatach kremach, balsamach, odżywkach do włosów. Można stosować je bezpośrednio na skórę. Należy jednak wiedzieć ,że zewnętrzna pielęgnacja kolagenem nie dostarczy go do wewnętrznych organów. To bardzo istotne dla naszego zdrowia oraz wyglądu. Tak więc by widzieć jak najlepsze efekty kuracji kolagenowej warto stosować go od wewnątrz. Na rynku mamy bowiem szeroka gamę kapsułek z kolagenem lub kolagenu sproszkowanego do picia.

PremiumCollagen5000 Najlepszy kolagen morski

naturalny kolagen morski

 

PremiumCollagen5000 to preparat który zalecają internauci. Skierowany dla osób, które chcą w jak najlepszy sposób zadbać o stan swojej skóry, włosów a także paznokci. W składzie tego preparatu znajdziesz najwyższej jakości kolagen, pozyskiwany z ryb morskich oraz witaminę C.

Najlepszy kolagen morski >> ZOBACZ