Uroda, Zdrowie

Kolagen rybi czy wieprzowy? Który z nich okazał się światowym bestsellerem?

Kolagen jest ważnym białkiem w organizmie ludzkim. Bierze udział w licznych funkcjach życiowych, a jego włókna są głównym budulcem skóry, kości, stawów, ścięgien i nie tylko. Włókna kolagenowe wyróżniają się specjalną budową sieciową, ogromną elastycznością,jak również wytrzymałością na urazy mechaniczne.

Pod względem pozyskiwania wyróżnia się kolagen rybi, wołowy, wieprzowy a także syntetyczny. Kolagen ludzki i rybi mają identyczną budowę – spirale peptydowe połączone są w konformacje potrójnej helisy. Takiej budowy nie ma natomiast kolagen wołowy czy wieprzowy. Wchłanialność kolagenu pochodzącego od trzody chlewnej jest znacznie niższa, a rezultaty kuracji mniej zauważalne. Suplementacja musi tak więc trwać dłużej.

Kolagen rybi czy wieprzowy

Kolagen rybi zbudowany jest w taki sam sposób jak kolagen ludzki, spirale peptydowe tworzą superhelisę. Złożone są na niego niewielkie cząsteczki, jest odporny na działanie soku żołądkowego, a także świetnie wchłania się w jelitach. Źródłem kolagenu rybiego są ryby pochodzące z czystych, monitorowanych hodowli, które nie  zostały zanieczyszczone metalami ciężkimi. Do niedawna wydawało się niemożliwym wyizolowanie kolagenu ze skórek rybich, jednak po latach badań naukowcy odnieśli w tym przypadku sukces. Kolagen rybi czy wieprzowy.

Hydrat kolagenu jest na dzień dzisiejszy wartościowym składnikiem dermokosmetycznym. Tym samym liofilizat tego hydratu jest zbiorem wolnych aminokwasów. Z uwagi na dobrą przyswajalność stosowany jest w suplementacji doustnej. Ponadto kolagen rybi jest zupełnie hipoalergiczny, więc również mogą sięgać po niego osoby ze skłonnościami do alergii. W dalszym ciągu jednak na rynku można spotkać produkty kolagenowe posiadające kolagen wieprzowy, gdyż jest on znacznie tańszy od rybiego, ale jednocześnie znacznie mniej przyswajalny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ : Re:nev Skin opinie efekty cena skóra pozbawiona zmarszczek i niedoskonałości

Kolagen wieprzowy bądź wołowy charakteryzuje się wyższą stabilnością włókien kolagenowych, będących wynikiem mocnego przyciągania w wiązaniach kowalencyjnych sieciujących. Dzięki temu kolagen jest gęsty i wytrzymały, jednak mniej podatny na rozpuszczanie się. Tego typu usieciowanie jest niekorzystnie dla wizerunku zewnętrznego skóry, która staje się znacznie słabiej elastyczna i jędrna. Kolagen rybi czy wieprzowy.

Kolagen rybi czy wieprzowy

Ponadto uzyskanie kolagenu ze skóry wieprzowej bądź bydlęcej wymaga stosowania agresywnej obróbki chemicznej lub enzymatycznej, która sprowadza się do znacznej degradacji tego białka. Kolagen rybi jest zdecydowanie mniej usieciowany i o wiele bardziej podatny na rozpuszczanie. Pozwala to na osiągnięcie natywnej formy kolagenu jako produktu końcowego – żelu kolagenowego. Metoda uzyskiwania tego białka jest mało inwazyjna i lekko zachowawcza. Rybi kolagen w przeciwieństwie do kolagenu pochodzącego od kręgowców nie ma zdolności wytwarzania białek prionowych. Priony to nic innego jak potencjalnie zakaźne białka obecne u większości zwierząt wyższych. Są niegroźne aż do chwili zmiany naturalnej konformacji. jednak po przemianie priony infekcyjne mogą doprowadzić już do rozwoju śmiertelnych chorób układu nerwowego człowieka.

PremiumCollagen5000 Najlepszy kolagen morski

naturalny kolagen morski

 

 

PremiumCollagen5000 to produkt który polecają internauci. Przeznaczony dla osób, które chcą jak zadbać o stan swojej skóry, włosów oraz paznokci. W składzie tego preparatu znajdziesz najwyższej jakości kolagen,uzyskiwany z ryb morskich oraz witaminę C.

 

 

Naturalny kolagen rybi >> ZOBACZ