Uroda

Kolagen na włosy – poznaj jego cudowną moc!

Kolagen już od dawna doskonale sprawdza się w kosmetyce jako bardzo skuteczny środek na poprawienie kondycji tkanki skórnej, jej uelastycznienie, spłycenie zmarszczek pojawiających się razem z upływającym czasem oraz zmarszczek mimicznych.

Kolagen na włosy

Kosmetyki kolagenowe podbijają światowe rynki i uważane są zarówno przez fachowców jak również osoby, które je stosują jako jedne z najskuteczniejszych na dzisiejszym rynku.Pomimo tak dużej popularności nie każdy wie, że w ofercie sprzedaży znajduje się równie skuteczny w działaniu kolagen na włosy.

Dlaczego warto wykorzystać naturalny kolagen do pielęgnacji włosów 

Kolagen stanowiący podstawowy składnik białka o charakterze włóknistym występuje prawie we wszystkich tkankach naszego organizmu. Największa jego ilość występuje w skórze, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach jak również w sercu ,mózgu a nawet włosach. Organizm do ukończeniu dwudziestego piątego roku życia posiada samoistną zdolność jego wytwarzania.

W miarę upływu czasu zaczynają pojawiać się braki w włóknach kolagenowych co w rezultacie zmierza między innymi do nieprawidłowego funkcjonowania organizmu jak również pogorszeniu się stanu skóry, włosów a nawet paznokci. Uzupełnienie ubytków środkami o zawartości aktywnego kolagenu przynieść może nie wyłącznie poprawę ale nawet przyhamowanie nieodwracalnych już procesów starzenia się.  Preparaty kosmetyczne posiadają w swoim składzie kolagen roślinnego bądź zwierzęcego pochodzenia.

kolagen na włosy

Największą skuteczność zapewnia naturalny kolagen rybi. Jego budowa jak również własności najbardziej podobne są do naszego kolagenu, w związku z czym nie tylko bez problemu jest wchłaniany przez organizm ale co bardzo istotne niemalże w stu procentach zostaje przyswojony uzupełniając istniejące ubytki.

Kolagen na włosy w pierwszej kolejności zalecany jest do zastosowania w celu zahamowania nadmiernego wypadania włosów. Zawarty w nich kolagen nie tylko uzupełnia ubytki w budowie cebulek włosowych ale ponadto wpływa na zatrzymanie włosa w zagłębieniu mieszkowym. Kolagen na włosy bardzo dobrze sprawdza się nawet w przypadku dolegliwości związanej z łysieniem plackowatym i kuracja z jego zastosowaniem odnosi wymaganą skuteczność potwierdzoną licznymi badaniami naukowymi i klinicznymi, biotyna na włosy.

Preparat kolagen na włosy występują tak samo jak kosmetyki do ciała w wielu postaciach. Pośród nich najpopularniejsza jest maska z kolagenem. Zaleca się jej stosowanie raz w tygodniu. A trwająca kuracja już po miesiącu stosowania przynosi widoczne rezultaty. Maskę kolagenową nakłada się na czyste, wilgotne włosy i pozostawia na nich na około dwadzieścia pięć minut. Dla nasilenia skuteczności działania można włosy zawinąć ręcznikiem.

Po upływie zalecanego czasu maskę można spłukać lub pozostawić na włosach do następnego mycia. Kuracja włosów z preparatem zawierającym rybi kolagen naturalny nie tylko regeneruje i wzmacnia strukturę włosów ale wyraźnie spowalnia ich siwienie. Dodatkowo dzięki właściwościom kolagen hamuje nadczynność gruczołów łojowych zwalczając dzięki temu uporczywy łupież.

ZOBACZ RÓWNIEŻ : Kolagen rybi – zdobywa popularność na światowych rynkach!

Czy na pewno dobrze stosuje kolagen?

Kolagen to rodzaj białka włóknistego, którego duża zawartość w tkance skórnej decyduje o jędrności i elastyczności. W związku z tym, że wraz z upływem czasu nasz organizm traci zdolność samoistnego uzupełnianiu kolagenu w tkankach aby poprawić stan skóry i zahamować jej proces starzenia się fachowcy w zakresie kosmetyki proponują stosowanie środków zawierających kolagen.  Kolagen pozyskiwany jest z białka pochodzącego od zwierząt i roślin.

Spektakularne rezultaty gwarantuje kuracja preparatem naturalny kolagen rybi , który swoją budową oraz właściwościami jest najbardziej zbliżony do ludzkiego. Aktywny kolagen na zmarszczki może występować w różnych postaciach i w zależności od rodzaju preparatu uzależniony jest sposób jego stosowania. Oferowane w sprzedaży preparaty z kolagenem aktywnym mogą mieć postać płynu, występować w postaci kapsułek, kremów, żelów a także balsamów. Zanim rozpoczniemy kurację warto wcześniej dokładnie sprawdzić jak stosować kolagen na twarz, żeby osiągnąć oczekiwane rezultaty.

kolagen w proszku na włosy

Żeby kuracja przy użyciu preparatu kolagenowego w postaci kremu albo żelu odniosła najlepsze efekty powinna być odpowiednio stosowana. Producenci w większości przypadków zalecają nakładanie kremów kolagenowych na dobrze oczyszczoną zarówno z makijażu jak również wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń skórę twarzy. Po takim przygotowaniu skóry nakłada się cienką warstwę preparatu wklepując go delikatnie opuszkami palców w kierunku ułożenia mięśni. W przeciągu średnio siedmiu minut krem powinien zostać całkowicie wchłonięty.

Jeżeli na skórze pozostaje widoczna bądź wyczuwalna jego warstwa to znaczy, że za duża jest ilość stosowanego preparatu. Dopiero po zupełnym wchłonięciu się kremu czy żelu w strukturę skóry w celu uniknięcia towarzyszącemu kuracji ściągnięcia naskórka warto zastosować swój codzienny dobrze dobrany do potrzeb skóry krem. Preparat kolagenowy stosuje się zazwyczaj raz dziennie. Można go stosować na noc lub na dzień. Warto podczas kuracji przynajmniej raz w tygodniu zrobić sobie peeling, w celu usunięcia z powierzchni skóry obumarłe tkanki i wzmóc w ten sposób wchłanianie się białka kolagenowego.

Naturalny kolagen na włosy >> ZOBACZ

2 thoughts on “Kolagen na włosy – poznaj jego cudowną moc!

Comments are closed.