Uroda, Zdrowie

Kolagen morski na blizny potrądzikowe RATUNEK dla Twojej skóry!

Pozostałości po trądziku w formie blizn to problem nie tylko nastolatków. Często lata młodzieńcze mamy już dawno za sobą,a brzydkie znamiona potrądzikowe wcale nie zniknęły.

Leczenie trądziku kiedyś opierało się w pierwszej kolejności na głębokich peelingach, dermabrazji czy zabiegach światłem IPL. Pomimo lat starań a także wkładu materialnego często efekt był mało spektakularny, a zabiegi należało wielokrotnie powtarzać. Niwelowanie blizn będących pozostałościami po przebytym trądziku nie jest proste. Wiele firm kosmetycznych za wszelką cenę stara się nam udowodnić, że wystarczy tylko dobry krem, by uzyskać genialne efekty. Jednak nie jest to tak oczywiste.

kolagen na trądzik

 

Jak powstają blizny?

Blizna jest to reakcja organizmu na uszkodzenia powstające wewnątrz skóry. Często powstają na skutek oparzenia, szczepień, reakcji organizmu na rozmaite uszkodzenia powstające na skórze, oraz przy stanach zapalnych, które rozwijają się na skórze, kiedy towarzyszy nam trądzik. Niektórzy z nas nie mają tendencji do tego typu zmian, inni z kolei tak. Tworzeniu się znamion sprzyja także wysikanie i drapanie krost. Niezwykle istotne jest więc nie dotykanie rękami twarzy, by leczenie przebiegało efektownie.

Kolejną i już ostatnia kwestią jest fakt, że wraz z wiekiem dawne blizny mają tendencję do pogłębiania się, ponieważ skóra traci kolagen. W tym czasie też tworzą się pierwsze zmarszczki, które zdecydowanie bardziej uwidaczniają niedoskonałości i bruzdy występujące na skórze. Usuwanie blizn jest niezwykle złożonym procesem. Najlepiej rzecz Jana sprawdza się zasada „zapobiegaj, zamiast leczyć” , ale co w chwili kiedy jest już za późno i zmiany pojawiły się na naszej twarzy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ : Jak schudnąć z brzucha i pozbyć się znienawidzonej oponki?

Domowe sposoby na blizny

Białka jaj

Białka wykazują silne lecznicze właściwości,minimalizują widoczność blizn. Białka jaj pełne są aminokwasów i białek, które w skuteczny sposób pozwalają zamknąć pory, aby zapobiec powstawaniu nowych znamion. W misce ubić 3 białka jaj, delikatnie, palcami nakładać na skórę. Odczekać do chwili wyschnięcia, a następnie zmyć wodą. Zabieg można powtórzyć 2-3 razy w tygodniu.

Soda oczyszczona

Sodę można stosować do delikatnego złuszczania wierzchnich warstw martwych komórek skóry. Soda oczyszczona jest gruba jednak jej drobne cząsteczki nie są w stanie uszkodzić skóry. Trzeba zmieszać małą ilość sody z wodą i doprowadzić do powstania paty. Wmasować delikatnie w skórę i tak powstałą maskę pozostawić na około minutę. Zmyć letnią wodą. Należy również pamiętać, by po wykonaniu zabiegu nawilżyć twarz.

Sok z aloesu

Wykazuje silne właściwości łagodzące stany zapalne jak również regeneruje uszkodzone tkanki. Zastosowanie aloesu wyrównuje bruzdy, łagodzi obrzęk oraz zmniejsza blizny potrądzikowe. Aloes przez wielu uznawany jest za prawdziwy cud natury. Chory obszar posmarować sokiem aloesowym.

Jak leczyć blizny potrądzikowe?

Blizny najłatwiej usunąć, kiedy są świeże. W myśl zasady im szybciej tym lepiej. Najsilniejszą zdolność regeneracji ma rzecz jasna młoda cera, co nie zmienia faktu, że również po czasie można zdziałać wiele dobrego. Jednak nie przy użyciu tylko kremów czy peelingów. W tym przypadku wymagane są bardziej zdecydowane metody. Możemy zdecydować się na złuszczanie chemiczne bądź mikrodermobrazje (polecane wśród młodych osób).

Należy pamiętać, że zabiegi powtórzyć musimy kilkukrotnie i wtedy po paru miesiącach możemy dostrzec pierwsze rezultaty. U osób po 30 roku życia zabieg przeprowadza się przy użyciu silnych kwasów np.: kwasu trichlorooctowego. Niestety jest to poważny zabieg wykonywany w znieczuleniu. Następnie trzeba uwzględnić kilka tygodni rekonwalescencji. Na blizny potrądzikowe często zalecane są zabiegi laserowe, lub przy użyciu lasera frakcyjnego albo fal radiowych. Jednak czy takie zabiegi są koniecznością?

kolagen rybi na trądzik

 

Kolagen morski na blizny potrądzikowe

Większa grupa współczesnego społeczeństwa kojarzy kolagen głównie z preparatami kosmetycznymi i właściwościami przeciw przeciwzmarszczkowymi. Nie każdy ponadto wie co to jest kolagen, jakie ma własności i kiedy zaleca się jego regularne stosowanie. Kolagen wchodzi w skład białka włóknistego i samoczynnie wytwarzany jest przez ludzki, zwierzęcy a nawet roślinny organizm. Ze względu na swoje własności odpowiada głównie za jędrność i sprężystość nie tylko skóry ale prawie wszystkich tkanek.

W największej ilości występuje w skórze, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach a nawet sercu i mózgu. Z upływem czasu w wieku około dwudziestu pięciu lat organizm ludzki zatraca zdolność wytwarzania kolagenu i zaczynają pojawiać się jego ubytki. Ubytki kolagenu nie tylko zmniejszają elastyczność skóry i powodują pojawianie się pierwszych zmarszczek.

Kolagen morski świetnie działa na trądzik, bez względu na rodzaj cery. Nie ważne, czy Twoja cera jest tłusta, czy też skrajnie sucha. Dodatkowo kolagen nie wywołuje uczuleń, ponieważ zawiera wyłącznie naturalne składniki. Można stosować go bez obaw, że źle wpłynie na twój organizm.

PremiumCollagen5000 Najlepszy kolagen morski

 

premiumcollagen5000Kolagen na trądzik

PremiumCollagen5000 to produkt który rekomendują internauci. Skierowany dla osób, które chcą jak zadbać o stan swojej skóry, włosów jak również paznokci. W składzie tego suplementu znajdziesz najwyższej jakości kolagen,uzyskiwany z ryb morskich oraz witaminę C. Skutecznie redukuje znamiona będące pozostałościami po przebytym trądziku.

 

 

Kolagen morski na blizny potrądzikowe >> ZOBACZ