Uroda

Kolagen do picia – wybierz najlepszą formę

Kolagen czyli białko włókniste znajdujące się w większości tkanek ludzkiego organizmu w tym także i odpowiada przede wszystkim za jędrność, elastyczność oraz odbudowywanie się komórek.

Jednak z upływem czasu, w wieku po ukończeniu dwudziestu pięciu lat organizm zatraca umiejętność samodzielnego wytwarzania kolagenu a pojawiające się ubytki w znaczny sposób osłabiają prawidłowe funkcje organizmu oraz powodują pojawianie się pierwszych zmarszczek. Kolagen do picia.

Skąd tak ogromne zainteresowanie morskim kolagenem?

Od dawna na rynku branży kosmetycznej stosowane są preparaty zawierające kolagen pozyskiwany z białka zwierzęcego, których użycie wyraźnie poprawia kondycję tkanki skórnej. Jednak w związku z różnicami pomiędzy kolagenem pozyskiwanym z białka zwierzęcego a kolagenem wytwarzanym przez ludzki organizm jego wykorzystanie nie zawsze odnosi oczekiwane efekty. Organizm ludzki przyswaja jedynie niewielką zawartość dostarczanego kolagenu, który nie w pełni uzupełnia jego ubytki. Dopiero gdy w sprzedaży pojawił się  naturalny kolagen rybi zrewolucjonizował on branżę kosmetyczną.

kolagen do picia

Kolagen do picia

Pozyskany po raz pierwszy przez gdańskich naukowców w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku aktywny kolagen rybi posiada niemal taką samą strukturę oraz właściwości jak kolagen wytwarzany u człowieka. Naukowcom udało się wyizolować go bezpośrednio z rybiej skóry a po rozpuszczeniu w wodzie okazał się doskonałym a zarazem bezpiecznym środkiem w szybkim tempie uzupełniającym braki kolagenu w naszym organizmie. Nie tylko doskonale się wchłania ale co jest bardzo ważne w stu procentach jest przyswajalny przez nasze tkanki.

Jak wskazują przeprowadzone badania naukowe spożywany w postaci płynnej bądź kapsułek morski kolagen nie przechodzi procesów metabolicznych ani nie jest wydalany z organizmu co jednoznacznie potwierdza, że prawie jego sto procent uzupełnia istniejące w tkankach ubytki. Tak olbrzymia skuteczność sprawia, że produkty właśnie z aktywnym kolagen rybi zapewniają naprawdę spektakularne rezultaty i już w po kilku dniach od momentu rozpoczęcia kuracji pojawiają się pierwsze efekty.

W porównaniu do dostępnych w sprzedaży preparatów z zawartością kolagenu zwierzęcego bądź roślinnego hydrolizowany kolagen rybi zajmuje bardzo wysoką lokatę w skuteczności i zarówno przez naukowców jak i fachowców w zakresie kosmetologii uważany jest za numer jeden wśród preparatów mających za zadanie poprawić sprężystość skóry i likwidujących zmarszczki.

kolagen do picia w proszku

Wybierając nawet preparaty zawierające aktywny kolagen rybi w postaci kremów, żelów i balsamów trzeba koniecznie pamiętać, że również one różnią się nie wyłącznie jakością ale co się z tym wiąże również swoim działaniem. Największą skuteczność mają kolagenowe preparaty kosmetyczne o podwyższonej zawartości hydroksyproliny, która szybko a zarazem bezproblemowo przenika z warstwy naskórka do skóry właściwej i uzupełnia istniejące w niej braki kolagenu. Ich stosowanie zapewnia szybkie wygładzenie skóry, spłycenie zmarszczek oraz poprawę jej elastyczności.

Kolagen: co warto o nim wiedzieć?

Kolagen to jedna z tych substancji, które stanowią cenne wsparcie dla naszej skóry. Im mniej kolagenu, tym więcej problemów ze zmarszczkami oraz utrata jędrności skóry. O czym warto pamiętać w chwili, gdy chcemy zadbać o swój wygląd?

Dlaczego kolagen odgrywa tak ważną rolę w pielęgnacji cery dojrzałej?
Kolagen to jedna z najważniejszych dla młodego wyglądu substancji. To naturalne białko występuje w tkance łącznej i odgrywa bardzo ważną role w naszym organizmie. Oprócz tego, że odpowiada ono za elastyczność naszej skóry, ma ogromny wpływ na stan naszych stawów oraz kości. Niestety, już po 25 roku życia nasz organizm zaczyna produkować coraz mniej kolagenu, co oznacza pierwsze problemy związane z wyglądem oraz ze stawami. Co robić, by zapobiegać takim problemom?

Kto chce możliwie jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem oraz piękną formą, ten powinien w porę zacząć sięgać po te produkty, w których pojawia się kolagen. W walce ze skutkami jego zmniejszonej produkcji przez organizm mogą nam pomagać zarówno odpowiednie kosmetyki, jak i suplementy diety. W jakich sytuacjach warto po nie sięgać? Na jakie korzyści możemy liczyć?

W przypadku kosmetyków, kolagen staje się cennym składnikiem kremów na zmarszczki i przebarwienia, można się z nim również spotkać w tych preparatach, które mają nam pomagać w walce z cellulitem. Z kolei po suplementy diety z kolagenem warto sięgać przy problemach ze stawami oraz wtedy, gdy zaczynami intensywniej ćwiczyć. Dla sportowców kolagen jest przecież substancją bardzo ważną, zatem każda osoba prowadząca aktywny styl życia powinna zadbać o to, by w jej organizmie nie zabrakło tego ważnego dla zdrowia i dobrej formy białka.

Wybór kolagenu – czym się kierować?

Już od jakiegoś czasu bardzo dużym zainteresowaniem na rynku kosmetycznym cieszy się kolagen, który jak potwierdzają badania ma dobry wpływ na kondycje skóry i zmniejsza zarówno pojawiające się z upływem wieku zmarszczki jak i tak zwane zmarszczki mimiczne będące efektem częstego grymasu twarzy. Jednak zanim wybierzemy preparat z kolagenem warto wiedzieć czym jest oraz poznać jego właściwości.

Kolagen zgodnie z encyklopedyczną definicją jest białkiem wchodzącym w skład tkanek organizmu. Charakteryzuje się pierwszej kolejności dużą rozciągliwością i stanowi przede wszystkim najważniejszy budulec ścięgien. To waśnie kolagen znajdujący się również w skórze odpowiada za jej elastyczność więc jego ubytek jest powodem powstawania zmarszczek. Ze względu na swoje właściwości ma bardzo duże zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Stanowi nie jedynie cenny składnik kremów czy balsamów ale ponadto w czystej postaci wykorzystywany jest w chirurgii kosmetycznej miedzy innymi do powiększania objętości ust.

kolagen do picia

Na rynku kosmetycznym największe efekty w poprawie kondycji skóry zapewnia naturalny kolagen rybi. Jego wyjątkowo skuteczne właściwości potwierdzają przeprowadzone badania naukowe i zdaniem specjalistów w branży jest najlepszym na dzień dzisiejszy wśród dostępnych w ofercie preparatów. Pozyskiwany z białka rybiego pochodzenia aktywny kolagen w odróżnieniu od innych preparatów posiada bardzo podobną do kolagenu ludzkiego strukturę dlatego właśnie bardzo dobrze wchłaniany jest przez organizm dając natychmiastowe efekty po rozpoczęciu kuracji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ : Naturalny kolagen – zachowaj swoją młodość

Aktywny kolagen dostępny jest w wielu postaciach. Bardzo dużym zainteresowaniem w ostatnim cieszy się kolagen do picia. Płynna postać preparatu wchłaniana bezpośrednio przez organizm już w przewodzie pokarmowym natychmiast jest przyswajalna i w niespełna dwanaście godzin od zażycia uzupełnia braki w tkance skórnej. Kolagen do picia  jest bezsmakowy i można go dodawać zarówno do wody czy soków jak również koktajli na bazie owoców. Dla zwiększenia efektywności kolagen do picia można go zażywać razem z innymi płynnymi preparatami o zwiększonej zawartości witaminy C.

kolagen w proszku do picia

Alternatywę dla suplementu kolagen do picia  stanowi kolagen tabletki. Tak samo jak w poprzednim przypadku w składzie kapsułek znajduje się aktywne białko rybie o zbliżonej budowie do kolagenu ludzkiego. Kolagen w kapsułkach prawie w stu procentach podlega procesowi anabolizmowi co oznacza, że nie przechodzi procesów metabolicznych ani nie jest wydalany z organizmu. Kolagen tabletki w całości apsorbowany jest przez organizm do budowy nowych komórek. Preparat wchłania się w jelicie i szybko przyswojony zostaje przez organizm.

Aktywne białko rybie dostępne jest także na rynku pod postacią lekkiej konsystencji balsamów raz kremów. Kolagen do ciała poprawia stan całej skóry i przeznaczony jest do jej regularnej pielęgnacji. W trakcie kuracji z użyciem preparatu w postaci balsamu czy kremu wchłaniany przez skórę kolagen uzupełnia ubytki co w rezultacie sprawia, że staje się gładsza i bardziej sprężysta. Bez wglądu na postać preparatu , który zawiera aktywny kolagen w postaci białka rybiego jego skuteczność jest bardzo podobna dlatego formę stosowania można dopasować jedynie do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego.

Najlepszy kolagen do picia w proszku >> ZOBACZ

 

1 thought on “Kolagen do picia – wybierz najlepszą formę

  1. Sproszkowana forma najlepsza 🙂 świetne efekty na skórze widoczne po regularnym 4 tyg stosowaniu. Polecam każdej kobiecie.

Comments are closed.