Uroda

Jak zadbać o skórę suchą?

jak zadbać o suchą skórę

Twoja skóra przesusza się w zastraszającym tempie? Każdego dnia dostrzegasz na twarzy kolejne suche skórki, które próbujesz zrywać albo likwidować przy pomocy ostrych mechanicznych peelingów, a zwykle tylko pogłębiasz swój problem i doprowadzasz do tego, że skóra staje się na dodatek wyraźnie podrażniona? W takim razie najwyższa pora wprowadzić do tej codziennej pielęgnacji kilka prostych zmian. Tym razem zacznij sięgać po takie kosmetyki do cery suche, które naprawdę ci pomogą. Cerę tego typu trzeba na pewno nawilżać. Nie można tego jednak robić wyłącznie przy pomocy olejków, bo one, gdy są stosowane solo, jedynie natłuszczają naskórek, ale wcale nie zapewniają mu lepszego poziomu nawilżenia.

Chcesz dalej używać olejków, bo lubisz to robić? W takim razie łącz je z kremami o typowym działaniu nawilżającym. Po przeprowadzeniu pierwszych etapów pielęgnacji możesz posmarować twarz obficie zwykłym kremem, a na koniec przykryć ją minimalną ilością rozgrzanego w dłoniach olejku. To sprawi, że cera zostanie naprawdę porządnie zabezpieczona. Co prawda stanie się też tłusta, ale jeśli wykonasz sobie taki zabieg wieczorem, rano dzięki niemu obudzisz się z idealnie nawilżoną i cudownie gładką skórą, która będzie niesamowicie przyjemna w dotyku.

O’lisse Olejek pod prysznic 300ml

A co powiesz na całkowicie domowe kosmetyki? Na pielęgnację naturalną, w której drogeryjne preparaty nie będą ci do niczego potrzebne, bo sama zaczniesz przygotowywać dla nich różne alternatywy? W ciągu niecałej minuty możesz wykonać sobie fantastyczną maseczkę do cery suchej. W tym celu połącz po prostu jedno duże żółtko z dwoma łyżkami jogurtu naturalnego oraz kilkoma kropelkami ulubionego olejku (może to być chociażby popularny olejek różany). Miksturę wymieszaj i rozsmaruj na suchej buzi, zostaw na dziesięć minut, a potem zmyj letnią wodą i nałóż zwykły krem. Domowe kosmetyki mogą wykazać się zróżnicowanym działaniem w zależności od tego, czego użyjesz do ich wykonania.