Uroda

Jak dbać o skórę

Jak dbać o skórę

Poniżej prezentujemy skuteczne sposobów pielęgnacji skóry, które sprawią, że skóra będzie czysta i zdrowa. Być może nie zawsze w pełni zdajemy sobie z tego sprawę, ale wygląd skóry wiele mówi o tym, co dzieje się w naszym ciele. Nasza skóra zasługuje na odpowiednią pielęgnację. Zabiegi pielęgnacyjne, które stosujesz na skórę odgrywają istotną rolę w Twoim samopoczuciu fizycznym i psychicznym. Zobacz jak dbać o skórę.

Jak dbać o skórę

Każdy wie, że zanieczyszczona atmosfera przyspiesza tempo niszczenia skóry. Na przykład zanieczyszczenie powietrza powoduje, że szkodliwe substancje chemiczne osadzają się na skórze i są wchłaniane przez nawet najmniejsze pory. Oto skuteczne i proste sposoby, w jakie każdy z nas może zadbać o skórę:

PIJ DUŻO WODY

Najprostszym sposobem na odpowiednią pielęgnację skóry jest picie wystarczającej ilości wody. Pij tyle wody, aby ugasić pragnienie, a Twoja skóra zawsze będzie nawilżona.

Jeśli pijesz zbyt mało wody, negatywnie odbija się to na kolorycie i sprężystości skóry. Dlaczego? Organizm, broniąc się przed odwodnieniem, wchłania wilgoć ze skóry w celu wykonywania innych czynności życiowych. W rezultacie Twoja skóra wysycha i pozostaje z drobnymi skazami i zniekształceniami.

DBAJ O OCZYSZCZANIE SKÓRY – PIELĘGNACJA SKÓRY

Bardzo ważne jest oczyszczenie powierzchni skóry z warstw martwych komórek. Działają one jak bariera, która uniemożliwia wchłanianie ważnych produktów, takich jak witaminy czy balsamy. Ostatecznie spowalnia to drogę do poprawy skóry. Dlatego, aby odpowiednio zadbać o swoją skórę, złuszczaj z niej martwe komórki !

pielęgnacja skóry

Istnieją różne metody usuwania martwego naskórka, takie jak użycie enzymów lub innych kwasów znajdujących się w bazie myjącej. Przed nałożeniem balsamu upewnij się, że Twoja skóra jest złuszczona. Możesz też skorzystać z pomocy kosmetyczki.

JEDZ ZDROWE JEDZENIE

Wybory żywieniowe, które spożywasz, z pewnością będą miały wpływ na wygląd Twojej skóry. Dlatego zadbaj o regularne spożywanie owoców i warzyw. Wiele osób zastanawia się nad korzyściami płynącymi ze zwiększenia spożycia owoców i warzyw dla lepszej skóry, a odpowiedź brzmi, że oprócz tego, że są pełne składników odżywczych i przeciwutleniaczy, są również pełne wody! Spożywanie żywności wzbogaconej witaminą C może również pomóc w dbaniu o skórę. Owoce takie jak truskawki, banany i inne, które są bogate w witaminę C, D lub E , są korzystne i niezbędne do prawidłowej pielęgnacji skóry.

UNIKAJ TYTONIU – STARZENIA SIĘ SKÓRY .

Tytoń ma szkodliwy wpływ zarówno na ciało, jak i starzenia się skóry.

ZADBAJ O WŁAŚCIWY SEN

Odpowiedni sen nie tylko poprawia kondycję psychiczną i fizyczną, ale także wpływa na prawidłowy wygląd skóry. Przy nieregularnym i zbyt krótkim sypianiu na skórze twarzy pod oczami zaczynają pojawiać się najmniejsze zmarszczki i ciemne plamy. Dorośli zazwyczaj potrzebują około 8 godzin snu, podczas gdy ostatnie badania w grupie nastolatków wykazały, że potrzeba im około 8-10 godzin prawidłowego snu.

Aby właściwie dbać o skórę, staraj się wysypiać, nawet jeśli jest to dla Ciebie trudne. I jeśli zdobędziesz się na ten wysiłek, z czasem zauważysz pewne zmiany w zwykłym wyglądzie Twojej skóry.

ODPOWIEDNIO DOBIERAJ PRODUKTY DO PIELĘGNACJI SKÓRY

Używaj dopasowanych do Twojej skóry kremów i balsamów. Nieodpowiednio dobrane produkty mogą pogorszyć, zamiast poprawić koloryt i wygląd skóry.

Musisz wybrać balsam, biorąc pod uwagę zawarte w nim składniki. Należy unikać niektórych marek, które wprowadzają szkodliwe chemikalia, takie jak parabeny, ftalany, glikol propylenowy i laurylosiarczan sodu .

Te szkodliwe substancje chemiczne mają tendencję do przedostawania się do krwiobiegu przez skórę, powodując poważne problemy, które mogą ostatecznie prowadzić do raka.

POWSTRZYMAJ SIĘ OD PRODUKTÓW MLECZNYCH

Badania wykazały, że niektóre składniki mleka związane z hormonami testosteronu stymulują gruczoły łojowe; co jest szkodliwe dla skóry.

Efekt może wahać się od małych niewidocznych kropek po widoczny trądzik, a nawet torbiele. Jeśli masz nienasycony apetyt na produkty mleczne, to całkowite powstrzymanie się od nich będzie dla Ciebie wyzwaniem. Aby właściwie dbać o skórę, spróbuj ograniczyć spożycie nabiału na miesiąc lub dwa – i obserwuj zmiany w skórze.

Niektóre badania wykazały również, że lepszym wyborem byłoby zastąpienie produktów krowich produktami kozimi lub owczymi.

NAKŁADAJ PRODUKTY DO TWARZY W OKREŚLONEJ KOLEJNOŚCI

Dlatego jeśli borykasz się z dwoma problemami skórnymi, takimi jak plamy posłoneczne i zmarszczki, stosowanie balsamu tylko na jeden problem byłoby złym wyborem.

Dbanie o skórę polega na nakładaniu jednego balsamu, który chroni skórę przed słońcem rano, a drugiego wieczorem. Niestety stosowanie obu jednocześnie nie ma znaczącego wpływu na skórę.

TWÓRZ WŁASNE MASKI NA SKÓRĘ

Dzięki odpowiedniej kolekcji składników kuchennych możesz stworzyć własne kosmetyki, które są bardziej naturalne i mają niewiele skutków ubocznych. Pomoże Ci to zaoszczędzić czas i pieniądze.

termy Krem do twarzy

Krem do twarzy Termy Uniejów

Składniki kuchenne – oliwa z oliwek, olej kokosowy, cytryna, cukier, ogórek – mogą być łatwo stosowane na skórze. Olej kokosowy działa nawilżająco, gdy nakłada się go na skórę. Ogórki można stosować do oczyszczenia skóry przed nałożeniem na twarz specjalnej maski.

REGULARNIE MYJ TWARZ – PIELĘGNACJA SKÓRY

Umyj twarz przynajmniej raz rano i przed pójściem spać. Możesz użyć wybranego środka do mycia twarzy, aby oczyścić powierzchnię skóry.

Środek czyszczący może pomóc usunąć niektóre ciemne plamy, które mogły powstać w wyniku oparzeń słonecznych lub ekspozycji na brudne otoczenie.

UNIKAJ NADMIERNEGO WYSUSZENIA SKÓRY

Nie wahaj się zastosować powyższych wskazówek w swoim życiu, ponieważ dbanie o skórę tak naprawdę oznacza dbanie o zdrowie całego naszego ciała.